Görgü tanıklarının AA'ya verdiği bilgilere göre, Şucaiye Mahallesi'nin içlerine doğru ilerleyen işgalci İsrail ordusuna ait askeri araçlar, Filistinli grupların direnişiyle karşılaştı.

İslami Cihad Hareketi’nin silahlı kanadı Kudüs Tugayları'ndan yapılan açıklamada, Şucaiyye Mahallesi'nin doğusunda işgalci İsrail ordusuna ait bir askeri aracın hedef alındığı kaydedildi.

Görgü tanıkları, yoğun saldırılar başlamadan önce ordunun kendilerini tahliye konusunda uyarmadığını söyledi.

Şucaiyye Mahallesi, sabah saatlerinden bu yana işgalci İsrail ordusunun yoğun hava ve topçu bombardımanına sahne olurken, aynı zamanda işgalci İsrail askeri araçları da mahallenin içlerine doğru sınırlı bir şekilde ilerledi.

Filistinli yetkili, Pekin'deki anlaşmanın bir an önce uygulanacağını belirtti Filistinli yetkili, Pekin'deki anlaşmanın bir an önce uygulanacağını belirtti

İsrail ordusu sözcüsü Avichai Adraee, X hesabından yapıtığı açıklamada, Filistinlilerden Gazze kentinin doğusundaki Şucaiyye, et-Turkman ve el-Tuffah Mahallelerini boşaltmalarını istemişti.

İsrail araçları zaman zaman Gazze kentinin farklı bölgelerine askeri saldırılar gerçekleştirmek için ilerleyip saatler veya günler sonra geri çekiliyor.

Editör: Islamist Agenda