Hamas'ın askeri kanadı Kassam Tugayları ile İslami Cihad'ın askeri kanadı Kudüs Tugayları gelişmelere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

İşgal ordusu, Tulkerim'den geride "büyük bir yıkım" bırakarak çekildi İşgal ordusu, Tulkerim'den geride "büyük bir yıkım" bırakarak çekildi

Açıklamada, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cebaliya ile güneyindeki Refah ekseninde İsrail ordusuna ait bir tank ile bazı birliklerin hedef alındığı ifade edildi.

Ayrıca Refah'ın güneyindeki Şuut Kampı'nda daha önceden tuzaklanmış bir evin patlatıldığı, evde bulunan İsrail özel güçlerinden ölen ve yaralananlar olduğu kaydedildi.

Yabna Kampı'nın güneyine konuşlanan İsrail güçlerinin de havan toplarıyla vurulduğu belirtildi.

Cebaliya Kampı kuzeyindeki Alemi bölgesinde ise İsrail ordusuna ait "Merkava" tipi tankın "Yasin-105" roketiyle hedef alındığı aktarıldı.

Kudüs Tugayları ise Refah'ın güneyindeki Selahaddin Kapısı çevresine giren İsrail askerleri ve araçlarının havan topuyla bombalandığı bilgisini paylaştı.

Cebaliya Kampı doğusunda yer alan İsrail askerleri ve teçhizatının havan toplarıyla sistemli şekilde hedef alındığı ifade edildi.

Editör: Islamist Agenda