Kassam Tugayları'nın, Telegram sayfasından "ölümcül pusu" diye nitelendirdiği operasyona ilişkin yayınladığı videoda, işgalci İsrail askerlerini taşıyan zırhlı aracın geçeceği güzergaha Kassam direnişçileri tarafından yerleştirilen patlayıcılardan oluşan "mayın tarlası" hazırlığı yakından görülüyor.

Kayıtlarda, işgalci İsrail askeri aracının alana yaklaşması, ardından patlama ve sonrasında havan toplarıyla ağır bombardımana maruz kalması yer alıyor.

İsrail güçlerinin Batı Şeria'daki saldırılarında 7 sivil daha şehit oldu İsrail güçlerinin Batı Şeria'daki saldırılarında 7 sivil daha şehit oldu

Videoda, pusuya düşürülen askerleri kurtarmak için gelen işgalci İsrail askeri araçlarının olay yerini kamufle etmek için kullandığı gaz perdesi, ardından ölü ve yaralı askerlerin taşındığı helikopterlerin alana iniş görüntüleri bulunuyor.

Görüntü, Kassam Sözcüsü Ebu Ubeyde'nin "Bulundukları her yerde düşmana acı veren darbelerimiz devam edecek." ifadesiyle sona eriyor.

İşgalci İsrail ordusu, Kassam Tugaylarının cumartesi günü "Refah'ta karma ve nitelikli operasyon" olarak nitelendirdiği bir başka saldırısında 8 askerinin öldüğünü açıklamıştı.

Editör: Islamist Agenda