Fransa: İsrail-Lübnan sınırında savaş, iki ülke ve bölge için felaket olur Fransa: İsrail-Lübnan sınırında savaş, iki ülke ve bölge için felaket olur

İsrail'in "Maariv" gazetesi için kaleme aldığı yazıda Brik, "Tel Aviv'in Hamas'ı yenilgiye uğratmaktan Doğu'nun Batı'dan uzak olduğu kadar uzak olduğunu" belirtti.

Brik, "Amacını yitiren savaşta geçen her gün, yeteneklerimizi yıpratıyor ve ülkemizi eziyor. Ordu çöküyor, İsrail'in ekonomisi çöküyor, dünyayla iletişimimizi kaybediyoruz ve ulusal gücümüz ciddi şekilde zarar görüyor." ifadelerini kullandı.

İşgalci İsrail ordusunun hedeflerine ulaşamadığını vurgulayan Brik, işgalci İsrail ordusunun kara gücünün aylardır aralıksız savaşan, ölüm ve yaralanmalarla ağır bedeller ödeyen birliklerin yerini dolduramadığı için zayıfladığını savundu.

İsrailli emekli General, işgalci İsrail ordusunun yaşanan eksiklik nedeniyle bulunduğu bölgelerden çekildiğini ve baskın yaparak saldırılara devam ettiğini kaydetti.

Brik ayrıca "Hamas'ın Gazze'deki tünellerin hala yüzde 80'ini kontrol ettiğini, İsrail askerlerinin çekildiği topraklara tekrar geri döndüğünü" belirtti.

Hamas'ın şehit ve yaralı savaşçılarını değiştirme süreci yürüttüğüne, on binlerce savaşçıyla normal savaşma boyutunu koruduğuna dikkati çeken Brik, İsrail'in ise çocukları şehit ederek Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde kara listeye girdiğini vurguladı.

Editör: Islamist Agenda