İsrail, halkı zorla aç ve susuz bırakarak büyük bir insani felakete yol açtığı Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına 226. gününde de devam ediyor.

Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, İsrail ordusunun gece boyunca hava ve karadan Gazze'nin farklı noktalarında gerçekleştirdiği 3 katliamda çoğu çocuk ve kadın 40'tan fazla kişi şehit oldu, onlarca kişi de yaralandı.

İsrail'in insansız hava aracıyla (İHA) Gazze kent merkezine düzenlediği saldırıda Gazze Şeridi Merkezi Kentler Soruşturma Müdürü Zahir Hamid el-Huli ile yardımcısı Cihad el-Humeydi de yaşamını yitirdi.

Filistin: Gazze, Batı Şeria ya da Kudüs'te hiç kimsenin ve hiçbir planın meşruiyeti olamaz Filistin: Gazze, Batı Şeria ya da Kudüs'te hiç kimsenin ve hiçbir planın meşruiyeti olamaz

Görgü tanıkları, İsrail topçularının Nusayrat, Bureyc ve Cebaliya mülteci kampları ile Beyt Lahiya, Refah ve Gazze kentlerine yoğun saldırlar düzenlediğini aktardı.

İsrail saldırılarında şehit olanların cenazelerinin bir kısmının Kemal Advan Hastanesi'ne getirildiği ancak enkaz altında halen cesetlerin bulunduğu belirtildi.

Filistin resmi haber ajansı WAFA, sabah saatlerinde yayınladığı haberinde, İsrail ordusunun, Gazze'deki Nusayrat Kampı'nda bir yerleşim alanını hedef alması sonucu en az 20 Filistinlinin şehit olduğunu, onlarca Filistinlinin yaralandığını duyurmuştu.

Editör: Islamist Agenda