AA muhabirinin sahadan aktardığı bilgilere göre, İsrail savaş uçakları ve topçu birlikleri Gazze kentinin güneybatısındaki Derac, Rimal, Sanayi, Tel el-Hava, Tuffah ve Eski Şehir gibi pek çok bölgeyi yoğun şekilde bombaladı.

İsrail askeri araçları da yoğun ateş eşliğinde Tel el-Hava ve Rimal mahalleleri ile Sanayi bölgesi eteklerine karadan girdi. Askerler, bölgedeki UNRWA merkezine de baskın düzenledi.

Görgü tanıkları da İsrail'in onlarca keskin nişancısının UNRWA genel merkezi yakınındaki bazı yüksek binalara yerleştirildiğini aktardı.

Filistin sağlık kaynakları ise İsrail'in Gazze kentine düzenlediği saldırıda onlarca kişinin şehit olduğunu ve yaralandığını aktardı.

Binlerce Filistinlinin ise Gazze'nin kuzeybatısına doğru kaçtığı, bir barınak olmadan geceyi yollarda geçirdiği belirtildi.

İsrail Savunma Bakanı, Ulusal Güvenlik Bakanı Ben-Gvir'i "kundakçı" olarak nitelendirdi İsrail Savunma Bakanı, Ulusal Güvenlik Bakanı Ben-Gvir'i "kundakçı" olarak nitelendirdi

Saldırıların yoğunluğu nedeniyle bölgeden çıkamayan ve mahsur kalan insanların olduğu ifade edildi.

Sivil Savunma Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Tuffah bölgesinde içinde insanlar varken evleri hedef aldığı, saldırlara hedef olan evlerin enkazı altında şehit ve yaralıların olduğu bildirildi.

Ambulanslar bölgeye giremiyor

Devam eden yoğun bombardıman nedeniyle ambulans ve sağlık ekiplerinin bölgeye giremediği, yaralıların çoğunun yardım beklerken şehit olduğu ifade edildi.

Görgü tanıkları da Gazze kentini sarsan şiddetli patlama seslerinin duyulduğunu, patlamanın etkilerinin Gazze Şeridi'nin kuzey ve orta kesimlerinde de hissedildiğini aktardı.

Gazze Sağlık Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694'ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 38 bin 153 Filistinlinin şehit edildiğini, 87 bin 828 Filistinlinin yaralandığını bildirmişti.

Editör: Islamist Agenda