Azerbaycan, AB'nin Ermenistan'a 10 milyon avroluk askeri yardımı onaylamasına tepki gösterdi Azerbaycan, AB'nin Ermenistan'a 10 milyon avroluk askeri yardımı onaylamasına tepki gösterdi

Medya ofisinden yapılan yazılı açıklamada, daha önce hizmet dışı kalan El-Ehli Baptist Hastanesi ve Genel Hizmet Hastanesinin tekrar hasta kabulüne başladığı belirtildi.

Açıklamada, işgalci İsrail'in sağlık sektörünü yok etme ve hastane ile tıbbi tesisleri tahrip ederek hizmet dışı bıraktığı kaydedilen açıklamada, "Soykırım savaşının başlangıcından bu yana Filistin halkına hizmet etmek için gece gündüz çalışan ve durmayan sağlık ekiplerinin büyük ve olağanüstü çabalarını takdir ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

İşgalci İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694’ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 38 bin 345 Filistinli şehit oldu, 88 bin 295 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce şehit olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Editör: Islamist Agenda