Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ile İslami Cihad'ın silahlı kanadı Kudüs Seriyyeleri'nden yapılan açıklamalarda, Gazze'de işgalci İsrail askerleri ile yaşanan çatışmalara ilişkin bilgi verildi.

Kassam Tugayları'ndan yapılan açıklamada, Gazze kentinin doğusundaki Şucaiyye Mahallesine giren işgalci İsrail askerleriyle Kassam direnişçileri arasında yakın mesafeden çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Kassam mensuplarının hedef aldığı işgalci İsrail askerleri arasında ölen ve yaralananların olduğu, işgalci İsrail ordusuna ait bir helikopterin tahliye amacıyla bölgeye indiği kaydedildi.

Açıklamada, "Şucaiyye'de Yasin-105 roketleriyle Merkava IV tankını hedef aldık." ifadesi kullanıldı.

Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde de Tel es-Sultan Mahallesinin güneyinde işgalci İsrail ordusuna ait Merkava tipi tankın hedef alındığı aktarıldı.

Kudüs Tugayları bir eve kurduğu bubi tuzağında F-16 füzesi kullandı

Kudüs Tugayları'ndan yapılan açıklamada, Gazze sınırındaki Sderot kenti ile çeşitli bölgelere çok sayıda füze atıldığı bildirildi.

Gazze'de "Dünya Merkez Mutfağı" çalışanı, işgal askerlerinin kurşunuyla yaralandı Gazze'de "Dünya Merkez Mutfağı" çalışanı, işgal askerlerinin kurşunuyla yaralandı

Açıklamada, güçlü patlayıcılarla desteklenen bubi tuzaklarının yerleştirildiği bir binaya giren işgalci İsrail askerlerinin, patlayıcıların infilak ettirilmesiyle öldürüldüğü belirtildi.

Şucaiyye Mahallesinde bulunan evdeki bubi tuzağında, F-16 tipi işgalci İsrail savaş uçaklarının ateşlediği ancak patlamayan bir füzenin kullanıldığına dikkati çekildi.

Açıklamada, Şucaiyye Mahallesinde işgalci İsrail ordusuna ait grup halindeki askeri araçların havan toplarıyla vurulduğu aktarıldı.

İsrail'de çıkan Yedioth Ahronoth gazetesinin haberinde, Gazze Şeridi sınırındaki Sderot kenti ve çevresine Gazze'den en az 2 füzenin atıldığı belirtildi.

İşgalci İsrail ordusunun füzelere müdahale ettiği kaydedilen haberde, Sderot ve çevresinde uyarı sirenlerinin çaldığı aktarıldı.

Editör: Islamist Agenda