Fas'taki bazı sivil toplum örgütlerinin çağrısıyla Kazablanka, Cedide, Tatvan, Marakeş dahil olmak üzere pek çok kentte İsrail'in saldırılarına maruz kalan Filistinlilere destek gösterileri düzenlendi.

Gösterilerde, Mescid-i Aksa'nın yanı sıra İsrail'in Gazze Şeridi'ne aylardır devam eden aç bırakma politikası ve yıkıcı saldırılarının yansımalarına ilişkin fotoğraflar taşındı.

İsrail'in Gazze'nin farklı noktalarına düzenlediği saldırılarda 15 kişi şehit oldu İsrail'in Gazze'nin farklı noktalarına düzenlediği saldırılarda 15 kişi şehit oldu

"Filistin'in özgürlüğü için boykot et", "Halk Filistin'in özgürleştirilmesini istiyor", "Filistin direniyor", "Direnen Gazze'nin fedaileriyiz", "Hepimiz biriz çok yaşa Filistin", "Fas'tan onurlu Filistin'e selam olsun" sloganları atıldı.

İsrail'in sekiz aydır Gazze'ye saldırılara devam ettiğine dikkati çeken göstericiler, Filistin meselesinin desteklenmesi; Tel Aviv'e verdiği desteği durdurmaları için baskı oluşturması adına İsrail'i destekleyen ülkelerin ürünlerinin de boykot edilmesi çağrısında bulundu.

Editör: Islamist Agenda