Başkent Amman'da Mesleki Sendikalar Birliği tarafından başlatılan Gazze'ye kan bağışı kampanyası haftalardır sürüyor.

Ürdünlü Doktor Bilal el-Azzam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kan bağışı kampanyası, Gazze Şeridi'ndeki kardeşlerimizin, yaklaşık 3 bin üniteye denk gelen kan eksikliği olduğu duyurusuna yanıt olarak başlatıldı." dedi.

Kan bağışında bulunanların sayısı 4 bini geçti

Doktor Azzam, "Biz (Gazze'den gelen) bu çağrıya yanıt verdik ve büyük bir kan bağışı kampanyası düzenledik. Burada binlerce bağışçı var ve şu ana kadar sayıları 4 bini geçti." ifadesini kullandı.

Mısır: İsrail'in Yemen'e düzenlediği saldırı tüm cephelerde gerilimi tırmandırır Mısır: İsrail'in Yemen'e düzenlediği saldırı tüm cephelerde gerilimi tırmandırır

Azzam, kampanyanın Ürdün Haşimi Hayır Kurumu koordinasyonunda yapıldığına dikkati çekerek, kanların, gelecek pazar günü Gazze Şeridi'nin kuzeyine ulaştırılacağını söyledi.

"Bu, yapabileceğimiz en az şey"

Kan bağışında bulunan 28 yaşındaki Ahmed el-Kaysi, "Gazze'deki kardeşlerimiz için kan bağışında bulunmak üzere geldik buraya. Bu, yapabileceğimiz en az; elimizden de en çok gelen şey." dedi.

Gazze Sağlık Bakanlığı, işgalci İsrail ordusunun şiddetli saldırılarında artan yaralı sayısı nedeniyle, daha önce birçok kez özellikle Gazze'nin kuzeyinde ciddi kan ihtiyacının bulunduğunu duyurmuştu.

Editör: Islamist Agenda