AA muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, işgalci İsrail ordusu karadan ve havadan Filistinlilerin sığındığı bölgeleri hedef aldı.

İşgalci İsrail ordusunun Gazze kentinin Tuffah Mahallesi'ni hedef alması sonucu 2 Filistinli şehit oldu, çok sayıda kişi yaralandı.

Ordunun Eş-Şati Mülteci Kampı ve Rimal Mahallesi ve Derac Mahallesi'nde 3 okulu hedef alması sonucu 7 kişi şehit olurken çok sayıda yaralanan oldu.

İşgalci İsrail'in Gazze'nin doğusunda bir evi alması sonucu 4 kişi şejit olurken 13 kişi yaralandı, Yafa Caddesi'nde de "Rifi" ailesine ait bir evi alması sonucu 2 Filistinli şehit olurken 6 kişi de yaralandı.

İsrail'in bombaladığı Yemen'in Hudeyde Limanı'nda tekrar yangın çıktı İsrail'in bombaladığı Yemen'in Hudeyde Limanı'nda tekrar yangın çıktı

İşgalci İsrail ordusunun Derac Mahallesi'nde "Berdevil" ailesinin evini hedef alması sonucu da bir çocuk ve bir kadın şehit oldu.

Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı'nda "Hadar" ailesinin evinin hedef alınması sonucu en az 6 Filistinli şehit oldu.

İşgalci İsrail ordusunun Şucaiyye Mahallesi'ndeki saldırıları da sürüyor. Mahallede Filistinli direnişçiler ile işgalci İsrail askerleri arasında çatışmalar yaşanıyor.

Editör: Islamist Agenda